Saçlarımızda zamanla yaşlanma nedeniyle dökülmelerin görülmesi oldukça doğaldır. Yaş ilerledikçe özellikle erkeklerde sadece küçük bir çoğunlukta yaşlar 50 ve sonrasına taşınabilmektedir. Çoğu erkek saçlarının büyük çoğunluğunu 30 ila 40 yaşları arasında kaybederken, bazı erkekler 30 yaşından öncesinde dahi önemli saç kayıpları yaşayabilirler. 30 yaş öncesindeki aşırı dökülmelerde özellikle genetik nedenler daha baskındır. Her ne kadar kadınlarda saç dökülmesi erkekler kadar fazla olmasa da, bazı kadınların da saç dökülmesi sorunu korkulu rüyası haline gelebilmektedir. Günümüzde gerek erkeklerde gerekse de kadınlarda saç ekim İzmir klinikleri saç dökülmesine karşı oldukça pratik ve uygun fiyatlı saç implantı yöntemleri uygulayarak kişilerin eski görünümlerine kavuşmasını sağlar. Kişiler söz konusu kliniklerin başarılarını saç ekimi sonrası fotoğraflarına bakarak değerlendirebilirler. Saç ekimi teknikleri 2’ye ayrılmaktadır. Bu yöntemler her ne kadar temelde oldukça paralel olsalar da, birbirlerine göre avantajlarının ve dezavantajlarının olduğundan bahsetmek de mümkündür.

Saç ekimi nasıl uygulanır?

Saç ekimi işlemi kafanızda sağlıklı,genetik açıdan dayanıklı ve doğru gıdalarla beslenmiş saç köklerinin olduğu bölgelerden alınan köklerin kafanızda dökülmelerin meydana geldiği bölgelere yerleştirilmesi sonucu uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde başarı oranları oldukça yüksektir. Ülkemizde saç ekim İzmir klinikleri bu yöntemi yüksek başarı oranları ile uygulayan kliniklere sahiptir diyebiliriz. Günümüzde bazı durumlarda ekim yöntemleri yetersiz de kalabilmektedir. Eğer kişilerin kafa derisi sağlıksızsa bu durumda önce kafa dersinin mezoterapi yöntemleri ile eski sağlığına kavuşturulması daha sonra ise saç ekimi ile kaybedilen saçların geri kazandırılması söz konusudur.

Ekim yöntemlerinde her ne kadar yüksek başarı oranı sağlansa ve kişilere saçlarının bir bölümü geri kazandırılsa da, bu yöntemlerde mucize de beklememek gerekir. Yani birkaç seansta kişilerin ilk günkü gibi saçlara kavuşmaları söz konusu değildir. Ekim yöntemleri belirli bir plan dahilinde uzun süreçte uygulanmaları sonucunda yüksek başarı sağlanabilen yöntemlerdir. Bu noktada saç ekim İzmir kliniği doktorunuz özel olarak sizin saçlarınızda ihtiyaç duyulacak tedavi yöntemini ve süreçleri de size aktaracaktır.

Saç ekimi yan etkileri olmayan, Fue ve Fut adlı iki farklı yöntemle uygulanan bir tekniktir. Oldukça pratik bir şekilde uygulanabilen de bir yöntem olduğunu ekleyelim. Yöntemlerden birisi bir veya iki seansta tamamlanırken, bir diğerinde ise seans sayısı artış gösterebilir. Her iki yöntemin kısaca uygulanışı hakkında videolara “saç ekimi youtube” aramasıyla ulaşabilirsiniz. Yöntemde, kafanızdaki saç köklerinin sağlıklı olduğu bölgelerden kökler alınır ve bu kökler ekim işleminin yapılacağı yere yerleştirilirler. Yöntemlerden birinde alınan köklerin bir şerit halinde alınması ve bu deri parçası üzerinden toplanan köklerin istenen bölgeye yerleştirilmesi işlemi gerçekleştirilirken, diğer yöntemde ise saç kökleri tek tek olmak suretiyle kafa dersinden toplanırlar. Bu iki farklı yöntemin birbirlerinden zaman açısından farklı olmasının nedeni de budur. Yöntemlerin birbirlerine göre daha birkaç adet farkları olduğunu eklemek de mümkün.

Sonuç

Bu yazımızda saç ekimi nasıl yapılır soruşunuza kabaca cevap vermeye çalıştık. Yöntemin farklı uygulama şekilleri hakkında da sizlere bilgiler vermeyi amaçladığımız bu yazımızda son olarak yöntemlerin saç köklerini nereden aldığından ve yöntem sonucunda elde edilen başarıdan bahsetmek istiyoruz.

Yüksek başarıya sahip bir saç ekim İzmir kliniğinde bu işlemi yaptırmanız halinde, doktorunuz saç köklerini kafa yanlarından ve kafa arkası bölgelerden seçecektir. Bu noktada bu saç köklerinin ekim yapılacak yerle olan uyumu kritiktir diyebiliriz. Saç ekimi yaptırmanız halinde hayatta daha mutlu ve daha başarılı birer birey haline gelirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *